All Categories

PARABELLUM CAPITAL DOWN

PARABELLUM CAPITAL DOWN

Search
Moderators for Sparta: War of Empires
Moderators wanted!
Aug 6, 2018, 22:5508/06/18
01/31/16
8

PARABELLUM CAPITAL DOWN

para's cap is downed...who did it? strategy to go against nordman or did nordman do it? nordman going to take false credit for somthing they didnt do?
Views
3k
Comments
10
Comments
Aug 10, 2018, 17:3908/10/18
09/12/15
24

From Great, Great Grandfather of SPA Mr. SUN TZU 

The Art of War

Sun Tzu

I. Laying Plans

1. Sun Tzu said: The art of war is of vital importance to the State.

2. It is a matter of life and death, a road either to safety or to ruin. Hence it is a subject of

inquiry which can on no account be neglected.

3. The art of war, then, is governed by five constant factors, to be taken into account in

one's deliberations, when seeking to determine the conditions obtaining in the field.

4. These are: (1) The Moral Law; (2) Heaven; (3) Earth; (4) The Commander; (5) Method

and discipline.

5,6. The Moral Law causes the people to be in complete accord with their ruler, so that they

will follow him regardless of their lives, undismayed by any danger.

7. Heaven signifies night and day, cold and heat, times and seasons.

8. Earth comprises distances, great and small; danger and security; open ground and

narrow passes; the chances of life and death.

9. The Commander stands for the virtues of wisdom, sincerely, benevolence, courage and

strictness.

10. By method and discipline are to be understood the marshaling of the army in its proper

subdivisions, the graduations of rank among the officers, the maintenance of roads by

which supplies may reach the army, and the control of military expenditure.

11. These five heads should be familiar to every general: he who knows them will be

victorious; he who knows them not will fail.

12. Therefore, in your deliberations, when seeking to determine the military conditions, let

them be made the basis of a comparison, in this wise:--

13. (1) Which of the two sovereigns is imbued with the Moral law? (2) Which of the two

generals has most ability? (3) With whom lie the advantages derived from Heaven and

Earth? (4) On which side is discipline most rigorously enforced? (5) Which army is

stronger? (6) On which side are officers and men more highly trained? (7) In which army is

there the greater constancy both in reward and punishment?

14. By means of these seven considerations I can forecast victory or defeat.

15. The general that hearkens to my counsel and acts upon it, will conquer: let such a one

be retained in command! The general that hearkens not to my counsel nor acts upon it, will

suffer defeat:--let such a one be dismissed!

16. While heading the profit of my counsel, avail yourself also of any helpful circumstances

over and beyond the ordinary rules.

17. According as circumstances are favorable, one should modify one's plans.

18. All warfare is based on deception.

19. Hence, when able to attack, we must seem unable; when using our forces, we must seem

inactive; when we are near, we must make the enemy believe we are far away; when far

away, we must make him believe we are near.

20. Hold out baits to entice the enemy. Feign disorder, and crush him.

21. If he is secure at all points, be prepared for him. If he is in superior strength, evade him.

22. If your opponent is of choleric temper, seek to irritate him. Pretend to be weak, that he

may grow arrogant.

23. If he is taking his ease, give him no rest. If his forces are united, separate them.

24. Attack him where he is unprepared, appear where you are not expected.

25. These military devices, leading to victory, must not be divulged beforehand.

26. Now the general who wins a battle makes many calculations in his temple ere the battle

is fought. The general who loses a battle makes but few calculations beforehand. Thus do

many calculations lead to victory, and few calculations to defeat: how much more no

calculation at all! It is by attention to this point that I can foresee who is likely to win or

lose.

Aug 12, 2018, 11:0208/12/18
03/11/15
676
agim druze za ovu igru od tog sto si rekao skoro nista nije potrebno, jedino sta je potrebno je paar igraca sto so voljni da uloze pare i da napadaju glavne gradove, panteone ili ostalo. taktika ne postoji, varijacije nisu u pitanju nego samo snaga i dosta napada. ostalo se vidi sta se desi to je i razon sto ja ne ulazem pare u ovu igru. je nemam million $ ali da sam ulago redovno mesecno 50-100 $ sta bi mogo bijo bi i ja jaci nego sto sam ali to mi nije bilo palo napamet jer ovde se vidi od pocetka sta je u pitanju od plariuma. nek ti bude za srecom.
Aug 13, 2018, 10:5308/13/18
09/12/15
24

kaisersouzey said:


agim druze za ovu igru od tog sto si rekao skoro nista nije potrebno, jedino sta je potrebno je paar igraca sto so voljni da uloze pare i da napadaju glavne gradove, panteone ili ostalo. taktika ne postoji, varijacije nisu u pitanju nego samo snaga i dosta napada. ostalo se vidi sta se desi to je i razon sto ja ne ulazem pare u ovu igru. je nemam million $ ali da sam ulago redovno mesecno 50-100 $ sta bi mogo bijo bi i ja jaci nego sto sam ali to mi nije bilo palo napamet jer ovde se vidi od pocetka sta je u pitanju od plariuma. nek ti bude za srecom.

Pozdrav i tebi druze 

Slazem se sa tobom

1.U ratu treba vojska i oruzje 

2.u trci treba pilot i automobil 

3..u box trebaju misice i srce 

4.u fudbal dobar trener i igraci itd. 

I sve ovo mozes da kupis ako imas para , ako nemas onda ;

1.ratujes sa macetama

2.trkaju se sa majmunima - u kongo npr

3.biju se po ulicama - ko u Zimbave npr

4.I igraju sa loptu napravljenu od vrece za jabuke 


A sto se tice ove igre - jeste trebaju puno para da budes na vrhu

ako imas milione onda istrositi nekoliko dollara je nista

ako imaj nekoliko dolara pa i istrosis to je sve sto imas 


ciao druze 


Aug 13, 2018, 19:1108/13/18
03/11/15
676

agim R.E.D said:


kaisersouzey said:


agim druze za ovu igru od tog sto si rekao skoro nista nije potrebno, jedino sta je potrebno je paar igraca sto so voljni da uloze pare i da napadaju glavne gradove, panteone ili ostalo. taktika ne postoji, varijacije nisu u pitanju nego samo snaga i dosta napada. ostalo se vidi sta se desi to je i razon sto ja ne ulazem pare u ovu igru. je nemam million $ ali da sam ulago redovno mesecno 50-100 $ sta bi mogo bijo bi i ja jaci nego sto sam ali to mi nije bilo palo napamet jer ovde se vidi od pocetka sta je u pitanju od plariuma. nek ti bude za srecom.

Pozdrav i tebi druze 

Slazem se sa tobom

1.U ratu treba vojska i oruzje 

2.u trci treba pilot i automobil 

3..u box trebaju misice i srce 

4.u fudbal dobar trener i igraci itd. 

I sve ovo mozes da kupis ako imas para , ako nemas onda ;


1.ratujes sa macetama

2.trkaju se sa majmunima - u kongo npr

3.biju se po ulicama - ko u Zimbave npr

4.I igraju sa loptu napravljenu od vrece za jabuke 


A sto se tice ove igre - jeste trebaju puno para da budes na vrhu

ako imas milione onda istrositi nekoliko dollara je nista

ako imaj nekoliko dolara pa i istrosis to je sve sto imas 


ciao druze 


ali to ne snaci da ces ista pobediti jer svi moraju i da koriste mozak.

 1. amerikanci imaju najbolje oruzije is dosta vojnika ali nisu pobedili ne jednog vaznog rata sami

2. pilot koji vozi betz mozga ce da izleti is prve krivine i isto ce izgubiti trku

3. boxer koji samo koristi misice i srce ali ne koristi mozak ist ce izgubiti od jednog sto ima taktiku

4.ne pobeduje najbolji igraci nego najbolja ekipa sto koristi mozak is zna da cita igru (zvezda 91 i mourinho za porto 203 pobedio evro ligu)


na kraju nije pare najvazniji faktor u tim stvarima nege sve ukupno, ovde u sparti nemoras da koristis nista od toga ako ulazes dosta para.


nek ti bude s srecom.

Aug 15, 2018, 12:2308/15/18
09/12/15
24

kaisersouzey said:


agim R.E.D said:


kaisersouzey said:


agim druze za ovu igru od tog sto si rekao skoro nista nije potrebno, jedino sta je potrebno je paar igraca sto so voljni da uloze pare i da napadaju glavne gradove, panteone ili ostalo. taktika ne postoji, varijacije nisu u pitanju nego samo snaga i dosta napada. ostalo se vidi sta se desi to je i razon sto ja ne ulazem pare u ovu igru. je nemam million $ ali da sam ulago redovno mesecno 50-100 $ sta bi mogo bijo bi i ja jaci nego sto sam ali to mi nije bilo palo napamet jer ovde se vidi od pocetka sta je u pitanju od plariuma. nek ti bude za srecom.

Pozdrav i tebi druze 

Slazem se sa tobom

1.U ratu treba vojska i oruzje 

2.u trci treba pilot i automobil 

3..u box trebaju misice i srce 

4.u fudbal dobar trener i igraci itd. 

I sve ovo mozes da kupis ako imas para , ako nemas onda ;


1.ratujes sa macetama

2.trkaju se sa majmunima - u kongo npr

3.biju se po ulicama - ko u Zimbave npr

4.I igraju sa loptu napravljenu od vrece za jabuke 


A sto se tice ove igre - jeste trebaju puno para da budes na vrhu

ako imas milione onda istrositi nekoliko dollara je nista

ako imaj nekoliko dolara pa i istrosis to je sve sto imas 


ciao druze 


ali to ne snaci da ces ista pobediti jer svi moraju i da koriste mozak.

 1. amerikanci imaju najbolje oruzije is dosta vojnika ali nisu pobedili ne jednog vaznog rata sami

2. pilot koji vozi betz mozga ce da izleti is prve krivine i isto ce izgubiti trku

3. boxer koji samo koristi misice i srce ali ne koristi mozak ist ce izgubiti od jednog sto ima taktiku

4.ne pobeduje najbolji igraci nego najbolja ekipa sto koristi mozak is zna da cita igru (zvezda 91 i mourinho za porto 203 pobedio evro ligu)


na kraju nije pare najvazniji faktor u tim stvarima nege sve ukupno, ovde u sparti nemoras da koristis nista od toga ako ulazes dosta para.


nek ti bude s srecom.

Ti to meni predavanja drzis !?

 Neznam nijdnog ko ima dosta para a nije i pametan.

Budala samu u zatvor ili Ludnici zavrsi

sretno i tebi 

Aug 15, 2018, 20:3208/15/18
8

wirite in english and dont use Klingon language.

And nobody like Bosnia or Albanian Peoples

Aug 15, 2018, 20:4508/15/18
Aug 15, 2018, 20:45(edited)
03/11/15
676
ontur said:

wirite in english and dont use Klingon language.

And nobody like Bosnia or Albanian Peoples

some one pressed the 0 button that you can talk? be quiet and ignore it if you dont like it. its not our fail that you dont speak that language.
Aug 15, 2018, 20:5008/15/18
03/11/15
676

agim R.E.D said:


kaisersouzey said:


agim R.E.D said:


kaisersouzey said:


agim druze za ovu igru od tog sto si rekao skoro nista nije potrebno, jedino sta je potrebno je paar igraca sto so voljni da uloze pare i da napadaju glavne gradove, panteone ili ostalo. taktika ne postoji, varijacije nisu u pitanju nego samo snaga i dosta napada. ostalo se vidi sta se desi to je i razon sto ja ne ulazem pare u ovu igru. je nemam million $ ali da sam ulago redovno mesecno 50-100 $ sta bi mogo bijo bi i ja jaci nego sto sam ali to mi nije bilo palo napamet jer ovde se vidi od pocetka sta je u pitanju od plariuma. nek ti bude za srecom.

Pozdrav i tebi druze 

Slazem se sa tobom

1.U ratu treba vojska i oruzje 

2.u trci treba pilot i automobil 

3..u box trebaju misice i srce 

4.u fudbal dobar trener i igraci itd. 

I sve ovo mozes da kupis ako imas para , ako nemas onda ;


1.ratujes sa macetama

2.trkaju se sa majmunima - u kongo npr

3.biju se po ulicama - ko u Zimbave npr

4.I igraju sa loptu napravljenu od vrece za jabuke 


A sto se tice ove igre - jeste trebaju puno para da budes na vrhu

ako imas milione onda istrositi nekoliko dollara je nista

ako imaj nekoliko dolara pa i istrosis to je sve sto imas 


ciao druze 


ali to ne snaci da ces ista pobediti jer svi moraju i da koriste mozak.

 1. amerikanci imaju najbolje oruzije is dosta vojnika ali nisu pobedili ne jednog vaznog rata sami

2. pilot koji vozi betz mozga ce da izleti is prve krivine i isto ce izgubiti trku

3. boxer koji samo koristi misice i srce ali ne koristi mozak ist ce izgubiti od jednog sto ima taktiku

4.ne pobeduje najbolji igraci nego najbolja ekipa sto koristi mozak is zna da cita igru (zvezda 91 i mourinho za porto 203 pobedio evro ligu)


na kraju nije pare najvazniji faktor u tim stvarima nege sve ukupno, ovde u sparti nemoras da koristis nista od toga ako ulazes dosta para.


nek ti bude s srecom.

Ti to meni predavanja drzis !?

 Neznam nijdnog ko ima dosta para a nije i pametan.

Budala samu u zatvor ili Ludnici zavrsi

sretno i tebi 

sigurno ne, ja sam samo reko da se mora i misliti u zivotu ovde u ovoj igri je to druga stvar. da ti ne koristis tvoj mozak nebi imo tolko para i sigurno puno drugih ovde. da mislim da si glupav ili idiot ja bi ti rekao ali upozno sam te na ts kao dobar covek i skoro svih ostalih od case koalicije.


Aug 18, 2018, 20:5308/18/18
10/18/14
29
Bosnia people can mean Serbs or Croats, Croats  are decent people while Serbs are a Slavic people that terrorized there country people with Russian help till the U.S. had to deal with them some of them including the Serb leader and leading generals were convicted of war crimes in the Haig
Aug 19, 2018, 20:4608/19/18
02/10/16
29
only a Nazi like you would racially stereotype people . there's good and bad everywhere . what sort of person glorifies the Nazi??!. see you got rid of your heydrich photo .  
The topic is locked. You cannot post comments.